Stínicí technika

Žádné okno není překážkou!

Žaluzie a rolety jsou nejčastější variantou stínicí techniky. Výběr stínicí techniky je do značné míry ovlivněn konkrétními potřebami daného prostoru a vkusem uživatelů.

Zastínění oken tvoří důležitý prvek v interiérech bytů i komerčních prostor. Chrání interiér před nadbytečným sluncem a teplem, poskytuje pocit soukromí a bezpečí.

Záleží jen na Vás, čemu dáte přednost. Jednoduchost a funkčnost nebo originální bytový doplněk, který bude obdivovat každá návštěva?
Podívejte se jaké trendy dnes ovládají stínicí techniku. 

Látkové rolety

Praktické i dekorativní, klasika v moderním provedení.
Rolety jsou ovládané řetízkem, popř. pružinou a mohou být upevněny do stropu, do stěny nebo přímo na okenní rám.
Výběr látek je v celé škále barev a vzorů od lehce zastiňovacích až po zcela zatemňující. Lehčí látky rozptýlí sluneční záření a vytvoří příjemné osvětlení místnosti, zatímco zatemňující tzv.“BlackOut“ látky využijete zejména v ložnicích a dětských pokojích.

Rolety TWINTEX (známé též jako rolety DUO ROLLO, rolety DEN a NOC)

Moderní textilní systém zastínění s možností regulace světla – látka je dvojitá a intenzita procházejícího světla probíhá střídáním plných a průhledných vodorovných pruhů.
Pro svůj velmi dekorativní vzhled jsou často vyhledávané designery.

Římské rolety

Luxusní prvek stínicí techniky, elegance a dokonalý vzhled. Designově čisté linie vyniknou v moderním i tradičním interiéru.
Látka rolety je pomocí laminátových výztuží horizontálně rozdělena do stejných pruhů, které se vytahují do pravidelných horizontálních skladů.
Široký výběr látek od transparentních až po zatemňující, jednobarevné i vzorované. Látku lze jednoduše sundat a vyprat.

Rolety do střešních oken

Univerzální systém střešních rolet lze použít pro většinu typů střešních oken a vyrábí se ve dvou variantách: ekonomické i exlusivní.
V ekonomické variantě je roleta upevněna v kovových konzolách a tři páry upevňovacích háčků umožňují nastavení rolety ve třech různých pozicích.
Varianta Exlusive má roletu ukrytou v kaslíku a látka je vedená v bočních profilech, které umožňují zastavit látku v libovolné pozici.
Předností výrobku je jeho přijatelná cena a možnost montáže na jakýkoliv typ střešního okna.

Originální rolety a žaluzie VELUX do střešních oken

Jednoduché objednání bez nutnosti zaměření – stačí údaje z typového štítku.
Roleta / žaluzie je ukryta v elegantním kaslíku, látky či lamely se vytahují za spodní profil, popř. pomocí adaptéru a jsou vedené v bočních lištách, které umožňují zastavení v libovolné pozici.
Snadná montáž díky předpřipraveným montážním prvkům v okně.

Horizontální žaluzie do plastových oken a eurooken

Dokonalý design a špičková kvalita, decentní řetízkové ovládání. Cenově výhodné žaluzie C-design vyráběné z kvalitních komponentů.
Široká škála barev, lamely s imitací dřeva, profily pro barevné sladění, dekorativní rondo lišty. Možnost celostínicího provedení.
Lze vyrobit žaluzie atypické – šikminy či oblouky.

Vertikální žaluzie

jsou známé hlavně z kanceláří, ale jejich použití stále více proniká i do bytových prostor.
Široká škála barev a typů látek umožňuje sladit tyto žaluzie s ostatním interiérovým vybavením. Lamely nemusí být jen v jedné barvě, barevné kombinace jsou překvapivě svěží.
Vertikální žaluzie lze vyrobit též v šikmém provedení a do horizontálního nebo vertikálního oblouku.

HARMONY žaluzie (známé též jako záclonožaluzie)

Plastová vertikální žaluzie je kombinovaná s jemnou dekorační látkou. Jedná se o výrobek, který nahradí záclonu, závěs a garnýž na jejich zavěšení.
Při natočení lamel dochází díky PVC lamelám k regulaci světla od lehkého přistínění až k úplnému zatemnění.
Dekorační látka je opatřena speciální páskou s druky, pomocí které je uchycena k plastovým lamelám. Proto lze látku snadno sejmout a vyprat. PVC lamely lze otřít vlhkým hadříkem.

Panelové posuvné stěny (známé též jako japonské stěny)

Velmi originální řešení chcete-li jednoduše a účelně zastínit velké plochy nebo rozdělit místnost.
Panely tvoří souvislou stěnu. Jsou vyrobeny z látek, které se připevňují v horní části na posuvné hliníkové profily pomocí „suchého zipu“. Počet drážek v profilu (2, 3, 4 nebo 5 ) a typ otevírání ovlivňují velikost a počet panelů.
Stahování panelů je možné buď pomocí šňůrového ovládání nebo pomocí ovládacích tyček. Šňůrové ovládání umožňuje stahovat panely k jedné straně, od středu do krajů nebo z krajů na prostředek podle předem daných schemat. Při ovládání tyčkou je variabilita stahování panelů a jejich vzájemné propojení neomezena.

Teď už jen zbývá vybrat barvu a objednat zboží či zaměření!